- А назва вулиці, - хіба вона не є відображенням смаку, прихильності і прагнення городян?.."Нове Запоріжжя: Хроніка розвитку великого міста", 2006
Протягом тривалого часу українське суспільство дискутує з приводу чотирьох законів «про декомунізацію» і наслідків виконання їх положень. Проте досі мало хто усвідомлює, як саме відбуватиметься заборона пропаганди тоталітарних режимів і вшанування пам'яті борців за незалежність України.
Задля зміни ситуації команда #datablog зробила свій малий внесок в реалізацію згаданих ініціатив Українського інституту національної пам’яті. Наш черговий проект – це спроба створити своєрідну «точки відліку» для визначення співвідношення кількості радянських та українських осіб, фактів і подій, зафіксованих у назвах вулиць, провулків, проспектів та бульварів рідного Запоріжжя.
Натхненням для створення інтерактивної карти стали тематичні роботи Інтернет-порталів TEXTY.ORG.UA і TUT.BY, а інформаційною базою – унікальний довідник з історії вулиць Запоріжжя, створений ЗОУНБ ім. О.М. Горького. Відповідно, особливу подяку висловлюємо авторам згаданих проектів і за сумісництвом консультантам команди блогу +Andriy Gazin, Вадиму Шмигову та колективу бібліотеки.
Наша власна карта не є завершеною і досконалою. Задля її подальшого наповнення і покращення – залишайте свої пропозиції і думки у коментарях нижче та/або пишіть на адресу mapmigrants@gmail.com.
How it is made
- Ідею та дизайн проекту запозичено від Як знайти площу Леніна? та Війна близько. Вулиці Мінська на честь героїв Великої Вітчизняної
- Майстер-класи із роботи з геоданними через QGIS та MMQGIS
- Електронна версія довідника з історії вулиць Запоріжжя
- Ілюстрація
Немає коментарів :
Дописати коментар